Top 5 stron internetowych do skutecznej nauki gramatyki angielskiej

28 sierpnia 2023
Top 5 stron internetowych do skutecznej nauki gramatyki angielskiej

Dzisiaj chciałabym podzielić się z tobą moją listą pięciu najlepszych stron internetowych, które mogą pomóc ci w opanowaniu tajników gramatyki angielskiej. Gramatyka to fundament każdego języka, dlatego warto korzystać z różnorodnych narzędzi, które ułatwią nam jej naukę. Oto moje propozycje:

1. Duolingo (www.duolingo.com) Duolingo to nie tylko popularna aplikacja do nauki języków obcych, ale także strona internetowa, na której znajdziemy wiele interaktywnych ćwiczeń gramatycznych. Dzięki przyjemnemu designowi i motywującym elementom gry, nauka staje się prawdziwą przyjemnością.

2. Grammarly (www.grammarly.com) Grammarly to narzędzie, które nie tylko sprawdza poprawność gramatyczną i pisownię, ale również oferuje wiele zasobów edukacyjnych. Ich blog zawiera wiele cennych porad dotyczących różnych aspektów gramatyki angielskiej.

3. Purdue Online Writing Lab (OWL) (https://owl.purdue.edu/owl/purdue_owl.html) Ta strona jest skarbem dla tych, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności pisania w języku angielskim. Znajdziesz tutaj wiele lekcji, zasad gramatycznych i przykładów, które pomogą ci tworzyć klarowne i poprawne zdania.

4. English Club (www.englishclub.com) English Club to kompleksowa platforma oferująca materiały edukacyjne na każdym poziomie zaawansowania. W dziale poświęconym gramatyce znajdziesz wiele ćwiczeń, quizów i opisów gramatycznych, które ułatwią ci naukę.

5. BBC Learning English (www.bbc.co.uk/learningenglish) BBC Learning English to doskonałe źródło zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych uczących się języka angielskiego. Ich sekcja poświęcona gramatyce zawiera wiele praktycznych lekcji, wideo i ćwiczeń, które pozwolą ci zgłębić skomplikowane zagadnienia.

BONUS jeśli lubisz uczyć się angielskiego z piosenek to koniecznie odwiedź stronę www.eslsongs.pl Tam piosenki pogrupowane są według zagadnień gramatycznych. Po prostu wybierz strukturę a wyszukiwarka podrzuci ci listę piosenek ją zawierających i ćwiczenia. Cudo!

Pamiętaj, że regularna praktyka i systematyczne korzystanie z tych stron przyniosą najlepsze rezultaty. Nauka języka to proces, który wymaga czasu i zaangażowania, ale efekty są tego warte. Niech twoja przygoda z gramatyką angielską stanie się ciekawą podróżą ku perfekcji językowej!

Kategoria JęzykTagi:
Pozostałe posty

Z okazji Black Friday przygotowałam mini-lekcję w temacie oszczędzania pieniędzy 🙂 i jak nasi znajomi mogą nam pomóc oszczedzić pieniadze. Jeśli temat Cię interesuje, kliknij w przycisk poniżej i pobierz lekcję! Enjoy!

Rozmowa o emocjach i uczuciach może być trudna w języku ojczystym, a co dopiero w obcym… Dlatego mam dla ciebie mini-lekcję pełną słownictwa związanego ze szczęściem, które sprawi, że z łatwością będziesz o nim mówić. Jakie znasz sposoby na zwiększenie poczucia szczęścia w dorosłym…

Sprawdź czy przypadkiem nie zdarzają ci się takie błędy. Nawet na wyższych poziomach znajomości języka angielskiego. Dziś skupimy się na pięciu najczęściej popełnianych błędach gramatycznych w języku angielskim. Zrozumienie tych powszechnych pomyłek pozwoli ci na znaczne poprawienie jakości twojej komunikacji w tym języku. Oto…

1 Comment
Write a comment